*** 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„Poczytajmy Razem” – relacja

„Poczytajmy Razem” – relacja

30 października, w ramach obchodów Miesiąca Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej, odbyła się akcja czytelnicza pod hasłem „Poczytajmy Razem”.  Jej celem była promocja książki i czytania, zwłaszcza czytania uczestniczącego, jako ważnej metody w pracy z dzieckiem z trudnościami komunikacyjnymi.

W holu dolnym szkoły zorganizowane zostało stoisko z różnymi materiałami czytelniczymi. Spośród bibliotecznych zbiorów wybrane zostały ciekawsze tytuły książek tradycyjnych, sensorycznych, dźwiękowych, obrazkowych, picturebooków, czy książek do nauki czytania. Były to nowości wydawnicze zakupione do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dodatkowo zaprezentowane zostały urządzenia i materiały do komunikacji wspomagającej i alternatywnej, wykorzystywane do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach komunikacyjnych. Przy stoisku dyżurowali nauczyciele AAC i bibliotekarz, służyli pomocą i dzielili się doświadczeniem.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, nauczycieli i rodziców. Stało się prawdziwym świętem książki i czytania.

 

Zespół nauczycieli AAC
Bibliotekarz

Data dodania: 2023-11-04 08:52:38
Data edycji: 2023-11-04 09:02:14
Ilość wyświetleń: 519

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej