*** 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zdrowo rosnę! Projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023

 • Od połowy września do końca listopada grupa uczniów uczestniczyła w realizacji projektu „Zdrowo rosnę”, który był częścią realizacji ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023. Zrealizowano 13 zadań projektowych:
 1. ,,Zdrowo rosnę!” – inicjatywa dla uczniów klas biorących udział
  w realizacji zadania. Zadaniem uczniów było stworzenie kolażu z realizacji zadań planowanych w projekcie
 2. „Jak z emocji czerpać moc?” – zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pedagoga/psychologa, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę na temat wyrażania
  i kontrolowania emocji, budowania prawidłowych relacji z innymi.
 • „Unikam! Jestem bezpieczny” – zajęcia profilaktyczne o uzależnieniach, przeprowadzone przez pracowników powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zamościu. Uczniowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie palenia papierosów, spożywania cukru oraz picia napojów energetycznych.
 • „Rusz głową! Gimnastyka dla mózgu” – gry i łamigłówki logiczne. Uczniowie podczas zajęć rewalidacyjnych rozwiązywali karty pracy i zagadki oraz grali w gry logiczne.
 • „Smoothie bowl – zdrowa micha pełna pyszności” - zajęcia kulinarne. Zadaniem uczniów było wyszukanie przepisów dostępnych na stronach internetowych/w ebookach oraz wspólne przygotowanie zdrowej przekąski.
 • „Łakocie i witaminy” - zajęcia kulinarne na podstawie przepisów dostępnych na stronach internetowych/w ebookach. Podobnie jak podczas zajęć „Smoothie bowl – zdrowa micha pełna pyszności” uczniowie wraz z nauczycielem prowadzącym wybrali przepis i według niego przygotowali zdrowy deser.
 • ,,Tańcz kiedy wszyscy tańczą” – organizacja tanecznych przerw. Przez cały okres trwania projektu na jednym z korytarzy Ośrodka odbywały się zajęcia muzyczno-ruchowe dla chętnych uczniów. Zajęcia miały formę cykliczną: po 15 minut w każdy czwartek i piątek podczas przerwy międzylekcyjnej.
 • „W krainie dźwięków” – zajęcia muzyczno-ruchowe. Zajęcia zorganizowane zostały dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 11 Specjalnej biorących udział w projekcie. Możliwość udziału mieli również wszyscy zainteresowani uczniowie.
 • ,,Wytańcz, wyskacz swoje emocje” – zajęcia muzyczno - ruchowe z elementami zumby
  i fitnessu. Zajęcia były dedykowane dla młodzieży z klas starszych, tj. 4-8 Szkoły Podstawowej Nr 11 Specjalnej. Warsztaty odbyły się w ramach zajęć wychowania fizycznego.
 • „Ukoić zmysły” – warsztaty artystyczne. Uczniowie podczas warsztatów przygotowali naturalne kule do kąpieli i zawieszki zapachowe. Na prośbę uczniów warsztaty odbyły się również w klasach nieobjętych działaniami projektowymi.
 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień – warsztaty artystyczne z wykorzystaniem techniki scrapbookingu. Uczniowie w tygodniu, w którym jest obchodzony Dzień życzliwości
  i pozdrowień, wykonali kartki z życzeniami. Kartki trafią do seniorów i zaprzyjaźnionych szkół oraz instytucji jako miły akcent i dodatek do świątecznych upominków.
 • ,,Żywieniowe dylematy – jak dbać o dietę dzieci i młodzieży?” – warsztaty profilaktyczne dla rodziców z dietetykiem dziecięcym. W listopadzie odbyły się warsztaty dla rodziców z panią Kingą Stopą dietetykiem dziecięcym i klinicznym.
 • „Chcę być przykładem. Żyję zdrowo! Jak wspierać dziecko w dokonywaniu zdrowych wyborów?” – akcja przekazania materiałów informacyjnych dla rodziców.

 

Zadanie finansowane ze środków Urzędu Miasta Zamość w ramach realizacji zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz dofinansowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem”.

 

"Żywieniowe dylematy - jak dbać o dietę dzieci i młodzieży. Unikam! Jestem Bezpieczny."

 

"Jak z emocji czerpać moc", "Zdrowo rosnę", "Rusz głową - gimnastyka mózgu".

 

"Tańcz, kiedy wszyscy tańczą", "W krainie dźwięków", "Wytańcz, wyskacz swoje emocje".

 

"Ukoić zmysły", "Dzień życzliwości i pozdrowień"

Data dodania: 2023-12-18 14:01:22
Data edycji: 2023-12-19 21:28:07
Ilość wyświetleń: 188

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej