Projekt Unijny - Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Stowarzyszenie ''Wszyscy Razem''

"WSZYSCY RAZEM"
Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną

 

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną w Zamościu działa od 2001 r.  Od 09.05.2007 r. ma siedzibę w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zamościu.   Liczy 77 członków, w tym z SOSW 35, głównie nauczycieli i rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Celem Stowarzyszenia jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i rodzicom, ochrona praw i interesów dzieci i młodzieży oraz wspieranie działalności placówek oświatowo – wychowawczych o charakterze integracyjnym.

Stowarzyszenie pozyskuje środki do realizacji celów określonych w Statucie (do wglądu w siedzibie Stowarzyszenia). Pochodzą one od osób fizycznych i instytucji. Posiada rachunek w  BISE o/Zamość nr 45 1370 1183 0000 1701 4744 3100. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego.

Z inicjatywy Stowarzyszenia powstały oddziały integracyjne w Przedszkolu Miejskim Nr 7, w Szkole Podstawowej Nr 10 i Gimnazjum Nr 7 w Zamościu.

 

Stowarzyszenie współpracując z Państwowym Funduszem  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskuje sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający usprawnianie dzieci i młodzieży w placówkach integracyjnych i specjalnych, organizuje   wycieczki krajoznawczo – turystyczne.

 

Zarząd Stowarzyszenia na kadencję 2022-2025:

Katarzyna Bartosiewicz – prezes

Iga Czechońska – wiceprezes

Beata Bober – sekretarz

Artur Wiater - skarbnik

Barbara Skiba – członek zarządu

Wioletta Witkowska -  członek zarządu

 

ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ STOWARZYSZENIA

 

Data dodania: 2022-04-04 17:06:08
Data edycji: 2023-04-26 10:47:43
Ilość wyświetleń: 493

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook