*** 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Jesienne zabawy w lesie 25.10.2019

Dnia 25.10.2019 r., w ramach zajęć wczesnego wspomagania odbyły się „Jesienne zabawy w lesie”. Spotkanie miało na celu wzmacnianie więzi emocjonalnej rodziców i ich dzieci oraz udzielenie wskazówek do atrakcyjnej pracy i zabawy w warunkach domowych, z wykorzystaniem łatwo dostępnych przedmiotów. Zajęcia rozwijały wiedzę ogólną i skoncentrowane były wokół tematyki lasu pełnego kolorów, darów jesiennych oraz zwierząt. Prezentowane treści przeplatane były zabawami ruchowymi: naśladowczymi z elementami ćwiczeń, organizacyjno-porządkowymi, tanecznymi – kształtującymi uwagę słuchową, muzycznymi z wykorzystaniem instrumentów. Nie zabrakło niespodzianek ukrytych w liściach oraz zadań manualnych z elementami terapii ręki, uczących precyzyjnych ruchów dłoni i palców. Aktywność dzieci skupiana była także na czytaniu sylabowym, globalnym oraz śpiewaniu uczestniczącym- dostosowanym do możliwości dzieci. Atrakcyjności zajęciom dodawała obecność rodziców, którzy wspierali dzieci w działaniach motywując do rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez zabawę. Dużo wysiłku fizycznego uczestnicy włożyli w pokonanie sensoryczno-motorycznego toru przeszkód, wymagającego sprytu, zręczności oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. W nagrodę za wytrwałość uczestnicy otrzymali ciasteczka domowego wypieku.

Zajęcia ukazywały rodzicom pozytywne sposoby radzenia sobie z emocjami dziecka, poprzez wykorzystanie wierszyków-masażyków, śpiewanie piosenek, udział w ćwiczeniach ruchowo-naśladowczych w parach i zespole oraz ukierunkowanie aktywności dziecka na czerpanie radości ze wspólnej zabawy. Przyjemną atmosferę spotkania obrazują zamieszczone zdjęcia.

 

Data dodania: 2022-03-28 22:33:42
Ilość wyświetleń: 472

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej