*** 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

LAWENDOWY ŚWIAT

LAWENDOWY ŚWIAT

W naszym Ośrodku w bieżącym roku kalendarzowym 2024 uczniowie SPdP oraz chętne dzieci ze świetlicy biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego „Żyję zdrowo w zgodzie z naturą”. Jest to projekt wieloetapowy, dzięki temu wychowankowie będą mogli w trakcie realizacji zadań rozwijać i kształtować różne umiejętności, m.in.: manualne, kulinarne, współpracy w grupie, a także kreatywnego myślenia.

Pierwszym działaniem związanym z projektem było uszycie przez uczniów woreczków, a następnie wykorzystując zeszłoroczne zbiory ze szkolnego ogrodu, wypełnianie ich suszonymi kwiatami lawendy. W trakcie zajęć uczniowie poznali prozdrowotną moc i właściwości lawendy. Dowiedzieli się o wykorzystywaniu lawendy jako naturalnego środka odstraszającego mole i komary, a także o jej dobroczynnym wpływie dla człowieka. Zapach lawendy ma dla nas właściwości relaksujące i uspokajające, pomaga w redukcji stresu i wpływa na zdrowy sen.

 

I.Czechońska

Data dodania: 2024-04-22 19:54:26
Data edycji: 2024-04-22 19:58:29
Ilość wyświetleń: 296

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej