*** 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu ***
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu

50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu

Dnia 19 czerwca 2024 r. świętowaliśmy 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej podczas której poświęcono sztandar.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie Ośrodka i rozpoczęła od wystąpienia pani dyrektor Barbary Grądkowskiej, która powitała licznie przybyłych gości. Swoją obecnością jubileusz zaszczycili m.in.: lubelski kurator oświaty, prezydent miasta Zamość, księża, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz instytucji kulturalnych, przedstawiciele stowarzyszeń i firm, emerytowani nauczyciele i pracownicy SOSW w Zamościu, rodzice wychowanków, absolwenci oraz dzieci, uczniowie i uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku. Pani dyrektor przybliżyła historię szkolnictwa specjalnego w Zamościu, a następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali Ośrodkowi ufundowany sztandar.

Część artystyczną pod tytułem ,,Witajcie w Naszej Bajce” zaprezentowali wychowankowie, absolwenci oraz nauczyciele SOSW w Zamościu. Występy uczniów dały czytelny przekaz, że szkoła jest dla nich drugim domem, w którym czują się bezpieczni, akceptowani, doceniani i szczęśliwi. Dzięki edukacji dostosowanej do indywidualnych możliwości, nauce praktycznych umiejętności życiowych absolwenci mają szansę na lepszą przyszłość.

Po przedstawieniu goście zwiedzali ośrodek.  Z okazji jubileuszu została wydana publikacja ,,50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu", która jest dostępna na stronie internetowej Ośrodka . Zainteresowanie wzbudzała wystawa kronik, dokumentujących najważniejsze wydarzenia, uroczystosci z życia Ośrodka. Zachwycał lawendowy kiermasz jubileuszowy, ktory oferował sprzedaż: ręcznie malowanych toreb, lawendowe mydełka, zapachowe woreczki lawendowe oraz domowe wypieki. Uroczyste obchody 50 lat Szkoły Specjalnej w Zamościu były wydarzeniem, które podkreślało znaczenie i potrzebę pracy na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz pokazywały jej wymierne efekty.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie złotego jubileuszu

 

FOTORELACJA  - zdjęcia autorstwa Andrzeja Lucjana Szumowskiego

Data dodania: 2024-06-20 19:00:17
Data edycji: 2024-06-24 09:37:38
Ilość wyświetleń: 756

Nasi Partnerzy

Misją Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego jest kształcenie, wychowanie oraz zapewnienie opieki dzieciom i młodzieży
z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, dążenie do ich maksymalnej samodzielności.

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej